Tento projekt vznikl za účelem pomoci nejen studentům, ale hlavně učitelům při výuce. Dokumentace totiž obsahuje mimo jiné i výukové materiály, které učitele provedou danou problematikou a ukážou, jak mají studenty postupně dovést k řešení tak, aby kód pochopili. Výukové materiály se dělí na několik částí a kromě nich se v dokumentaci dozvíte, jak DT-Box funguje, z čeho se skládá a jak využít obsažené knihovny společně se zařízeními tak, abyste mohli realizovat i vaše vlastní nápady.
Provede Vás instalací software, prvním spuštěním DT-Boxu, zapojením příslušenství.
Tato část dokumentace obsahuje jednotlivé ukázky. Těmito ukázkami si postupně vyzkoušíte veškeré příslušenství DT-Boxu. Jde o jednoduché programy, kterými se lze inspirovat při řešení pozdějších příkladů nebo projektů.
Další kapitola nabízí zajímavé úlohy, jež mohou posloužit jako procvičení dosavadních znalostí. Každá úloha vám předloží srozumitelné zadání a vysvětlí, kde se podobný princip využívá ve skutečných řešeních. Poté je zde detailní postup a ukázka řešení.
Když už budete seznámeni s úlohami, bude potřeba něco složitějšího. Proto jsou v dokumentaci i menší projekty které nejen prověří znalosti, ale také vás donutí přemýšlet. Mimo zadání obsahují projekty i nápady na rozšíření a kdyby si student nevěděl rady, najde tam i pár nápověd.
Kdybyste si nevěděli rady, pomůže vám referenční příručka, která popisuje jednotlivé knihovny ke všem komponentám a vysvětlí, jaké se v DT-Boxu vyskytují podpůrné moduly a zkratky a kdy je využít a kdy ne.